späť

Krišnove narodeniny

Krišnove narodeniny

Kedy:

19.-21. augusta (piatok-nedeľa)

Kde:

www.lesnazahrada.sk, 7 km od Senca (25 km od Bratislavy)

Ako sa tam dostať? Link tu.

Kto:

Členovia Yogapit klubu, momentálne 31 prihlásených na víkendový pobyt

Posledné 4 miesta voľné. Pre prihlásenie nás kontaktujte.

Koľko:

Cena za noc bez stravy je 30 eur. T.j. dve noci je spolu 60 eur. Na jedlo sa poskladáme spolu na suroviny.

Pobyt bez spania je 20 eur na deň na osobu.

 

Viac info v našom Discord chate

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

Máme už 127 členov

Máme už 127 členov

Členom nášho YogaPit klubu môže byť každý, kto je „normálny“, takže zďaleka nie každý. Ďalej si to vyžaduje aktívne zapájanie sa do činností, ktoré si YP určil za svoje ciele – viď sekciu Projekty. Zďaleka nie je našim cieľom mať veľa členov, ktorí si prídu niekam posadať na prednášku ako do kostola a čakať, že im spravíme pekný kultúrno religiózny program. Pre takých, ako aj mentálnych maloroľníkov odporúčame navštíviť jedno z ISKCON centier na Slovensku.

A aké výhody má členstvo? Budete mať prístup do zaheslovanej členskej zóny, kde je naša sieň slávy, v ktorej jej zoznam všetkých členov, ktorí sú rovnako super ako vy 😀 Ale žarty bokom. Ide o to, aby sme vytvorili komunitu, kde je kvalita viac ako kvantita (aj keď je nás už celkom pekné množstvo, – ale to je relatívne), a kde si môžu a sú ochotní členovia navzájom pomáhať, radiť v duchovnom pokroku, ale aj materiálne. Každý sme v niečom dobrí a práve duch spolupráce je to, na čom by mal byť YogaPit založený, bez závisti či nejakej hierarchie pozícii, kde je niekto viac a niekto menej. Také tu neplatí. Viac v tomto zmysle slova je ten, kto viac slúži a pomáha ostatným. Takže momentálne som to ja 😀 A prečo si dávam toľkú námahu vytvoriť toto celé? Lebo chcem, aby ste vy boli viac ako ja, lebo viem, že máte na to mnohí z Vás kapacitu, v podobe dobrej vôle pomáhať ostatným a šíriť vedomie Krišnu. Tak smelo do toho.

P.S.: Keď sa bojíte, že by ste nemali čas sa zapájať prakticky, v tom problém nie je. Nejde o kvantitu, ale kvalitu, alebo skôr úmysel. Aj 10 minút týždenne s dobrým úmyslom úplne stačí. A tí, ktorí nemajú žiaden čas, ale oceňujú o čo sa snažíme, môžu stále finančne prispieť. Na to slúži aj časť v členskej zóne, kde sú príjmy a výdaje. Momentálne prispieva pár ľudí a rád privítam ďalších. Výsledkom bude, že nebudem v mínuse tisícky eur ročne, ale o niečo menej 😛 Nevadí, nerobím to kvôli peniazom.

P.S.2: Členská zóna obsahuje tieto sekcie:

Kto sa chce pridať, nech mi napíše správu na namaste@yogapit.sk

 

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

Náš nový Discord chat

Náš nový Discord chat

Spustili sme Discord chat s mnohými roomkami ako diskusia, filozofia, varenie, ayurvéda, astrológia a mnoho ďalšieho. Robíme tu aj online prednášky a čítanie z knižiek. Programy bývajú 3x týždenne a účasť býva cez 20-25 ľudí.

 

Ukážka:

Momentálne máme k 173 členov, z toho je 72 aktívnych, 57 nováčikov a 44 (zatiaľ) pozorovateľov.

Boti automaticky generujú verše, obrázkové citáty, vyhľadávanie vo Vanipedii, máme bota na ChatGPT a aj Midjourney.

Každý týždeň sa pridávajú noví záujemci o túto filozofiu. Spoločnosť aktívnych oddaných je extrémne priaznivá na duchovný pokrok a dlhodobú motiváciu.

Ak sa chceš pridať, napíš nám na haribol@yogapit.sk a pošleme ti invite link. Budeme sa na teba tešiť!

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

Online kalendár na rok 2021

Online kalendár na rok 2021

V našej sekcii Udalosti, ktorú nájdete aj v hlavnom menu môžete okrem prednášok a iných eventov, nájsť aj oznamy o blížiacich sa Ekadáši, aj s časom prerušenia a textom, ktorý vysvetľuje to ktoré Ekadáši v slovenčine. Taktiež pribudli dni sviatkov, zjavení a odchodov. Takto nám už hádam nikdy nič neujde 😛

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

Preklad Brihad-Bhágavatamrity

Preklad Brihad-Bhágavatamrity

Začali sme s prekladom tejto esencie Šrímad Bhagavatamu do slovenčiny. Pôjde o prvú veľkú knihu v slovenčine, ktorú Vám prinesieme.

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

700 GB Krišna obsahu na našom Drive

700 GB Krišna obsahu na našom Drive

Prednášky, knihy, e-booky, audio, video, obrázky, mantry, software a mnoho ďalšieho zozbierané za tie roky.

Link nájdu naši členovia v Členskej zóne po prihlásení, prípadne si ho vypýtajte v jednej z našich súkromných skupín.

 

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

Nevyslovené prekážky

Nevyslovené prekážky

Do pozornosti dávam super povinné čítanie pre všetkých, či už nových, alebo dinosaurov, o tom, že bhakti nemusí byť strnulá, divná, zakomplexovaná, a utláčaná pod mechanickým skostnatelým inštitucionálnym režimom. A tí, ktorí to tak majú, je to ich vlastnou vinou. Po prečítaní tejto knihy sa už nebudú mať na čo vyhovárať – že oni nevedeli.

Celú knižku sme pre Vás preložili a na tejto stránke je jej venovaná samostatná kategória – Nevyslovené prekážky – tak smelo do čítania 🙂

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

Prabhupáda audio + video

Prabhupáda audio + video

Dávam do pozornosti dva linky, ktoré som pre Vás pripravil vrámci postupného rozširovania transcendentálnych médií:

 

Prednášky s titulkami a videom na našom blogu – https://reinkarnacia.sk/prednasky

Audio knihy – v angličtine – https://drive.google.com/drive/folders/154H5wUc-_Da78XWxTFgKqAdSrThVqXHW?usp=sharing

 

Postupne budú pribúdať ďalšie zdroje, len ich musím uploadnúť. Keby Vás niečo konkrétne zaujímalo, alebo máte nejaké nápady, smelo píšte 🙂

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

Nové online prednášky

Nové online prednášky

 

 

  • Rovnako o 14.00 začal Antaranga Das dávať pokročilejšie prednášky cez Zoom, info v skupine Liga oddaných.

  • Kto by mal záujem o sangu s HG Navina Nirada prabhu v anglickom jazyku, máme spoločný chat na Skype, kde je momentálne 14 členov.

 

 

 

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

Spustili sme nový web!

Spustili sme nový web!

 

Do pozornosti dávam aj podstránku JAPA, ktorá funguje ako samostatný web a obsahuje rôzne zaujímavé afirmácie a citáty ohľadom Mahá-mantry. Stránka sa bude tiež postupne rozširovať.

http://japa.yogapit.sk/

Nezabudnite tiež sledovať vývoj na hlavnom blogu

www.reinkarnacia.sk

 

 

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov

späť

Novika clen

Novika clen

The standard Lorem Ipsum passage, used since the 1500s

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.“

Section 1.10.32 of „de Finibus Bonorum et Malorum“, written by Cicero in 45 BC

„Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?“

1914 translation by H. Rackham

„But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete account of the system, and expound the actual teachings of the great explorer of the truth, the master-builder of human happiness. No one rejects, dislikes, or avoids pleasure itself, because it is pleasure, but because those who do not know how to pursue pleasure rationally encounter consequences that are extremely painful. Nor again is there anyone who loves or pursues or desires to obtain pain of itself, because it is pain, but because occasionally circumstances occur in which toil and pain can procure him some great pleasure. To take a trivial example, which of us ever undertakes laborious physical exercise, except to obtain some advantage from it? But who has any right to find fault with a man who chooses to enjoy a pleasure that has no annoying consequences, or one who avoids a pain that produces no resultant pleasure?“

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

0 komentárov